Dzień Komisji Edukacji Narodowej PDF Drukuj Email
Wpisał Administrator
Środa, 12. Listopad 2008 22:10

Dzień Komisji Edukacji Narodowej

Dnia 14.10 2008 w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uroczystość przygotowały klasy V i VI szkoły podstawowej wraz  z wychowawcami panią Gabrielą Latała i panią Izabelą Stasica. Całość spięła muzyczną klamrą pani Beata Murańska wraz z chórem szkolnym.

Uroczysty apel rozpoczął się od ceremonii pasowania uczniów klas pierwszych gimnazjum. Następnie uczniowie przedstawili program artystyczny „Dzień Nauczyciela na wesoło”, w którym przenieśliśmy znów na chwilę do szkolnej klasy. Tam roześmiani szóstoklasiści wierszem, fraszką i piosenką podziękowali Gronu Pedagogicznemu za „trudną pracę i włożone serce”. Zaraz potem nastąpiła zmiana scenografii – znaleźliśmy się w pokoju nauczyciela, gdzie uczniowie z klasy V odegrali skecz o chorym belferku, co rozbawiło do łez nie tylko uczniów. Dużymi brawami zostały nagrodzone także występy chóru, a szczególnie parafraza piosenki Krzysztofa Krawczyka - „Mój nauczycielu”. W taki sposób uczniowie naszej szkoły podziękowali dyrekcji, nauczycielom, a także pracownikom administracji za wysiłek, jaki wkładają w pracę wychowawczą i dydaktyczną.

Opracowała: Gabriela Latała

Menu strony